Контактная информация|Архив журнала|Организации потребителей|карта сайта|rss|сделать стартовой
 
 

test.org.ua

Центр Экспертиз ТЕСТ

Помогаем делать правильный выбор!

Украина, Киев / вторник / 07.12.21
Тесты и исследованияПолезно знатьО молоке начистотуЗнак КачестваОплата
Все тесты: А-Я
Прогноз: молоко буде дорожчати до кінця року2016-10-26

За два місяці закупівельні ціни на молоко виросли на 20%.

Про це повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).

«Серед причин, що призвели до здороження продукту, — зростання собівартості продукції через девальвацію гривні, фактор сезонності, зростання експортного попиту та підвищення цін на фураж», — коментує аналітик АВМ Яна Музиченко.

Як пояснює експерт, зростання собівартості продукції спричинило здешевлення гривні (якщо у січні 2016 р. долар коштував 24 грн, то у вересні — 26,9 грн). Адже значну частку в собівартості виробленого молока складають імпортні матеріали (вітамінно-мінеральні добавки, ветеринарні препарати, спермопродукція тощо). Наступною ємною складовою собівартості є паливо та паливно-мастильні матеріали. Так, середня ціна літри дизпалива на кінець вересня склала 19,47 грн, що на 13,3% вище за ціну, зафіксовану у 2015-му році, та на 21% — у 2014. І це за умов, коли ціни на нафту у світі падають.

Крім того, у зв’язку з посушливими погодними умовами співвідношення зерна продовольчої якості та фуражу схиляється в бік першої. Це, у свою чергу, зумовлює експортоорієнтованість вітчизняного виробника зернових, і стимулює підвищення цін на фураж на внутрішньому ринку. Відповідно, цей фактор впливає на здороження утримання ВРХ і спонукає фермерів здешевлювати раціони харчування. Це впливає на продуктивність корів, а деяких випадках — і на загальне поголів’я.

Ще один фактор, за словами Яни Музиченко, — зростання експортного попиту. Останні місяці світовий ринок дедалі більше демонструє сигнали відновлення після затяжної кризи, проте пропозиція все ще перевищує попит. Щоб вирівняти ситуацію, ЄС вже три місяці поспіль скорочує виробництво сировини. Так, за підсумками вересня на переробку було здано 12,7 млн т молока — на 1,6% менше, ніж рік тому. Середня закупівельна ціна на молоко в регіоні складає €26,99 за 100 кг — на 2,3% вище серпневої ціни.

«Зростання попиту на зовнішніх ринках призвело до зростання українського експорту — переробникам почали поступати нові експортні контракти. Це, в свою чергу, потягло за собою потребу в молоці, якого на ринку досить мало», — пояснює аналітик.

За дев’ять місяців 2016 р. в Україні було вироблено 8,2 млн т молока усіх видів, що на 2,2% менше, ніж за аналогійний період 2015-го, та на 7,8% менше, ніж у 2014-му. Зараз дефіцит молочної сировини оцінюють приблизно в 400-450 т на добу. Як наслідок, в боротьбі за обсяги, переробники почали піднімати ціну не тільки фермам, а й населенню.

Тенденція зростання цін на молоко буде актуальною до кінця року. За прогнозами АВМ, ціни на сировину зростуть на 10% до 8 грн за літр (молоко ґатунку екстра ).

Для довідки: якщо на початку серпня кілограм молока ґатунку екстра в Україні коштував в середньому 5,83 грн, то в кінці жовтня ціна на цей продукт зросла до 7,21 грн. Молоко вищого ґатунку подорожчало за цей період з 5,72 грн до 6,78 грн за кг, молоко першого ґатунку — з 5,65 грн до 6,65 грн за кг.

Источник: http://agroportal.ua/ua/news/zhivotnovodstvo/prognoz-moloko-budet-dorozhat-do-kontsa-goda/

Новости
Компания «Рудь» купила молокозавод в Геническе
Компания «Рудь» купила молокозавод в Геническе. В городе возобновят производство молочной продукции
Прогноз: світове виробництво молока дещо зросте
Світове виробництво молока в 2016 р. зросте на 1,1%, до 817 млн т, причому, обсяги зростатимуть в Азії і Північній та Центральній Америці...
Прогноз: молоко буде дорожчати до кінця року
За два місяці закупівельні ціни на молоко виросли на 20%
Metro думає про купівлю м'ясо-молочного бізнесу в Україні
Компанія «Метро Кеш енд Керрі Україна» готова інвестувати в місцеве виробництво м'ясної і молочної продукції.
Круглый стол "Про молоко начистоту"
Круглый стол "Про молоко начистоту" (релиз и ссылка на исследование)
Проект "О молоке начистоту"
Круглый стол с презентацией проекта "О молоке начистоту" (анонс)
Излишки молока в США
Излишки молока в США достигли рекордных за 16 лет 162,8 млн литров
Прибыль белорусских молокоперерабатывающих предприятий
Прибыль белорусских молокоперерабатывающих предприятий увеличилась в пять раз
Мировое производство молока падает
Мировое производство молока падает быстрее, чем ожидалось - Rabobank
Сырое молоко в Украине активно дорожает
Цены на сырье в Украине растут также активно, как и на биржевые молочные товары
В Полтавской области заработал новый молокозавод
На рынок выводят местную торговую марку
Коллеги, друзья и партнеры
Copyright©НИЦНПЭ ТЕСТнаписать намперейти вверх
 
 
TopList