Контактная информация|Архив журнала|Организации потребителей|карта сайта|rss|сделать стартовой
 
 

test.org.ua

Центр Экспертиз ТЕСТ

Помогаем делать правильный выбор!

Украина, Киев / вторник / 19.10.21
Тесты и исследованияПолезно знатьО молоке начистотуЗнак КачестваОплата
Все тесты: А-Я
Тест: фарби інтер'єрні (test: interior paints). Обнова для стіни06.03.19
Ремонт – це та річ, з якою майже кожна людина стикається хоча б раз у житті. У багатьох випадках в ремонті виникає потреба фарбувати стіни або стелю. Виникає питання: яку фарбу обрати, щоб вона була довговічною, стійкою для миття та екологічно безпечною для дітей? Вибір фарб на ринку України дуже великий, дуже легко заплутатися. Ми спробували розібратися та провести відповідні дослідження якості фасадних та інтер'єрних фарб.
Содержание:

В тестировании 6 марок интерьерных красок)*:

 1. Aura
 2. Anserglob
 3. Ceresit
 4. Dufa
 5. Farbex
 6. Sniezka

*) расставлены по алфавиту

У цьому тексті розглядаються інтер'єрні фарби, результати фасадних можна подивитися тут: https://test.org.ua/tests/construction/543 .

Цена и качествоиспользование Знака Качества на товарах...

Отже, кожна фарба має свої переваги та недоліки. Anserglob, показавши найкращий результат у стійкості до вологого стирання, показала гірший результат в стійкості до статичної води та в складності нанесення.

Farbex WetRoom показала хороші результати у більшості параметрах, однак має певні включення, що трохи псує декоративний вигляд.

Dufa mattlatex D100 показала непогані показники по більшості параметрів, але має недоліки взручності (технологічності) нанесення.

Aura Mattlatex – має всі показники на хорошому рівні, серед недоліків – фарба найбільше стерлася (34,7 мкм), серед представлених зразків та має специфічний запах.

Ceresit IN 51 має всі показники на хорошому рівні, високий показник технологічності нанесення, також здивувало, що фактичний показник стійкості до мокрого стирання вищий, ніж вказаний на упаковці, серед недоліків – вища ціна, у порівнянні з фарбами, які брали участь у тестуванні.

Які параметри фарби є найважливішими? Відповідно до Європейського стандарту DIN EN 13300 ключовими параметрами, за якими класифікують фарби є ступінь блиску, розмір наповнювача, стійкість до вологого стирання, покривна здатність. Більшість із цих параметрів виробники зазначають на упаковці і цікаво було перевірити відповідність даних показників реальним.

Почнемо з параметру стійкості до вологого стирання. Простими словами, якщо ваша дитина намалювала олівцем щось на вашій пофарбованій стіні, то скоріш за все вам захочеться це стерти вологою ганчіркою. Чим вище клас – тим більше у вас буде можливості протерти ганчіркою по фарбі та не протерти саму фарбу до основи. Ми обрали фарби, які знаходяться в 2 та 3 класах. Дані класи визначаються в залежності від товщини шару фарби, яка стирається за певну кількість протирань. Повна таблиця відповідно до DIN EN 13300 виглядає так:

 • Клас 1 < 5 мкм за 200 циклів
 • Клас 2 ≥ 5 мкм та < 20 мкм за 200 циклів
 • Клас 3 ≥ 20 мкм та < 70 мкм за 200 циклів
 • Клас 4 < 70 мкм за 40 циклів
 • Клас 5 ≥ 70 мкм за 40 циклів

На спеціальному обладнанні ми зробили 200 циклів протирань та виявили, що фарби, які були обрані для тестування відповідають своєму класу, вказаному на упаковці. Здивувала фарба Anserglob, яка, не зважаючи, на низьку вартість показала найменше стирання серед протестованих фарб. На жаль вона і єдина, що "забула" вказати цей показник у своєму маркуванні. Найгіршою серед обраних фарб виявилась Aura (найбільше стирання 34,7 мкм), однак це повністю в рамках 3-го класу. Фарба Ceresit IN 51 навіть перевищила зазначений параметр (на упаковці вказано клас 3, а по факту вийшов 2, що є вище і краще), що приємно здивувало, хоча виходячи з ціноутворення дана фарба справді має бути якісною, оскільки є трохи дорожче своїх конкурентів у відповідному класі.

Ще один технічний тест, який показує якість фарби – це стійкість до статичного впливу води. Простими словами (дуже узагальнено), якщо вас затоплять сусіди, то як ваша фарба буде себе поводити. Фактично зразки фарби були занурені у воду на 4 відрізка часу: 1 година, 24 години, 72 години та 96 годин. Даний тест далеко не всі фарби витримали, найкращою в даному тесті виявилась Farbex WetRoom, виправдавши свою назву. Найслабшою виявилась фарба Anserglob, яка показала високий ступінь стійкості до вологого стирання, але після 74 годин в якій почалося мікробіологічне забруднення. Інші фарби показали приблизно однакові результати: легке руйнування та розшарування.

Загальний декоративний вигляд покриття у всіх фарб був однорідним, окрім Sniezka MaxLatex, яка мала певні включення сірого кольору, що трохи псує загальний вигляд. Farbex Wetroom показавши відмінні результати в стійкості доводи, на жаль, трохи зіпсував враження декоративним виглядом, маючи певні включення.

Ступінь блиску та коефіцієнт контрастності (білизна) в усіх фарбах на достатньому рівні.

Покривна здатність – важливий параметр, оскільки показує можливості фарби покрити поверхню. Якщо у вас до цього високі вимоги, то варто звернути на фарби Farbex Wetroom та CeresitIN 51, які показали найкращу покривну здатність у другому шарі.

Також, якщо ви будете фарбувати стіну самостійно, то важливим є простота нанесення. Як правило, зручність нанесення проявляється в тому як легко стикувати фарбу на стіні, кількість бризок та піни, які утворюються при нанесенні. Для мінімального заплямування свого робочого одягу та чітких стиків фарб варто звернути увагу на Farbex Wetroom та Ceresit IN 51, в яких не створювалась піна та фактично не було бризок. Найскладніше було наносити фарби Dufa mattlatex D100 та Anserglob.

Серед додаткових рекомендацій: варто цікавитися при купівлі чи може виробник пред’явити екологічний сертифікат на фарбу та висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Якщо даних документів немає, то фарба може мати сильні технічні показники і бути дешевою, однак абсолютно неприйнятною до застосування в середині приміщень, оскільки містить багато шкідливих речовин.

Серед інших параметрів варто відзначити, що всі фарби не мають специфічного запаху, крім Aura Mattlatex, що також варто враховувати при виборі. Параметр "масова доля нелетучих речовин (сухий залишок)" - відносний показник і особливо ні про що не свідчить. Хтось може сказати, що "Чим більше сухого залишку, тим краще", але сухий залишок буває різним, це може бути крейда, яку додають багато в дешевші фарби, однак такі фарби дуже не стійкі до стирання, в той же час це може бути оксид титану, якого потрібно менше для досягнення необхідної стійкості.

Ці, та інші показники в повному обсязі, можна побачити у таблиці внизу.

Центр Экспертиз ТЕСТ (www.test.org.ua), тест интерьерных водно-дисперсных красок, октябрь-декабрь 2018 г.
 
Марка)1 Anserglob
Стойкая к мытью
Ceresit
IN51
Dufa
mattlatex D100
Наименование
(данные маркировки)
краска акриловая интерьерная стойкая к мытью белая матовая краска акриловая интерьерная матовая для стен и потолка белая краска матовая латексная стойкая к мытью белая для внутренних работ
стойкость к мытью, класс
(данные маркировки)
не указан 3 2
Расход
(данные маркировки)
0,15-0,35 кг на м2 (укрывистость 150г на м2) 33 м2 с упаковки
(класс укрывистости 1, для впитывающих 5,8 м2 с 1л, для невпитывающих 9-11)
28 м2 с упаковки (125-156 г на м2)
Производитель
(данные маркировки)
ООО"Аскона юг"/ г.Херсон, Украина ООО "Хенкель баутехник Украина"/ г.Вышгород, Киевская обл., Украина "Мефферт Ганза Фарбен"/ г.Днепр, Украина
Цена 10 л, грн)2 508,60 831,00 910,00
Состав
(данные маркировки)
на основе акриловых смол с минеральными наполнителями и функциональными добавками водная дисперсия акриловой смолы с минеральными наполнителями и пигментами суспензия пигментов вводной акриловой дисперсии с разными вспомогательными добавками
Нормативный документ
(данные маркировки)
ТУУ В.2.7-20. 324962264-005:2012 ТУУ В.2.7-24.3-21685172-006:2009 ТУУ 24.3- 31158382-001-2002
Общая оценка (100%) отлично отлично отлично
Маркировка и Упаковка (10%) хорошо отлично отлично
Технические испытания (55%) отлично отлично отлично
Блеск, 85° (норма для матовой - не более 10) 2,0 5,4 2,7
Плотность, г/см³, заявлено /фактич. 1,5/ 1,603 1,5кг/л / 1,512 не заявлено / 1,582
Коэффициент контрастности, % (300 мкм) / класс 98,7 / 2 98,9 / 2 99,2 / 2
Стойкость к мокрому истиранию, заявленный класс / фактический класс (потеря толщины, мкм; через 28 дней) не указано / 2 (8,0) 3 / 2 (19,5) 2 / 2 (11,9)
Стойкость к статическому воздействию воды (1 час, 24 часа, 72 часа, 96 часов) 1 ч - оч. сл. мел.; 24 ч - слабое меление, покрытие потрескалось и начало пропитываться. водой; 72ч - началось микробилогическое заражение 1ч - меление; 24ч - дост. нач. проп. водой 1ч - слабое меление; 24ч - меление
Внешний вид плёнки однородная пленка белого цвета, матовая однородная пленка белого цвета, матовая однородная пленка белого цвета, матовая
Практические испытания (35%) хорошо отлично хорошо
общий вид продукта однородная белая масса слегка завоздушенная  однородная белая масса сильно завоздушенная  однородная белая масса  завоздушенная 
технологичность: нанесение, брызги, пена 4
удобно, брызги-есть/сильно, пена-слабо
5-
удобно, брызги-нет/слабо, пена - нет
4-
удобно, брызги - есть/сильно, пена -есть
укрывистость второго слоя 4- 4+ 4-
Технические данные (без оценки)
Вязкость Krebs Stormer при (23,0±0,5)°С,  krebs units (KU) 111,9 105,4 116,2
Белизна / желтизна, WI/YI 80,2/4,3 80,6/4,4 80,6/4,1
рН краски 8,6 8,9 8,2
Массовая доля нелетучих веществ, % (сухой остаток) 62,0 57,0 63,5
Шкала оценок Результаты тестирования касаются только образцов, участвовавших в тесте. Мы не отслеживаем дальнейшие изменения продукта.
отлично 1) - марки расставлены по оценкам по убыванию, при совпадении оценок - по алфавиту
хорошо 2) - цены указаны на момент закупки образцов, октябрь-ноябрь 2018 г. Цена может отличаться в зависимости от вида и массы упаковки, а также от магазина
удовлетворительно  
плохо  
очень плохо )* - привело к снижению оценки

 

Центр Экспертиз ТЕСТ (www.test.org.ua), тест интерьерных водно-дисперсных красок, октябрь-декабрь 2018 г.
 
Марка)1 Farbex
Wet room
Sniezka
Max Latex
Aura
Mattlatex
Наименование
(данные маркировки)
класка для влажных помещений белая матовая воднодисперсионная акриловая краска матовая белая латексная для интерьера моющаяся краска для потолков и стен белая
стойкость к мытью, класс
(данные маркировки)
2 3 3
Расход
(данные маркировки)
до 33 м2 с упаковки (120-150 г на м2) 42 м2 с упаковки (8-10 м2/кг) 6-8 м2/л
Производитель
(данные маркировки)
ООО "ВП "Полисан"/ г.Сумы, Украина "Снежка Украина"/ г.Яворив, Львовская обл., Украина ООО "Эскаро Индастри"/ Одесская обл., Украина
Цена 10 л, грн)2 702,50 693,00 699,00
Состав
(данные маркировки)
акриловая ддисперсия, пигменты, наполнители, вода, целевые добавки латексная дисперсия, вода, пигменты, наполнители, вспомогательные вещества сополимерная акриловая дисперсия, пигменты, наполнители, вода, добавки
Нормативный документ
(данные маркировки)
ТУУ 24.3-32318370-001:2006 ДСТУ ЕN 13300 - стойкость, ТУУ 24.3-30648854-001:2011 ТУУ 20.3- 37136359-002:2012
Общая оценка (100%) отлично отлично хорошо
Маркировка и Упаковка (10%) отлично отлично отлично
Технические испытания (55%) отлично отлично хорошо
Блеск, 85° (норма для матовой - не более 10) 4,9 3,7 5,9
Плотность, г/см³, заявлено /фактич. не заявлено / 1,567 не заявлено / 1,478 не заявлено / 1,57
Коэффициент контрастности, % (300 мкм) / класс 98,9 / 2 99,5 / 1 98,6 / 2
Стойкость к мокрому истиранию, заявленный класс / фактический класс (потеря толщины, мкм; через 28 дней) 2 / 2 (12,6) 3 / 3 (27,0) 3 / 3 (34,7)*
Стойкость к статическому воздействию воды (1 час, 24 часа, 72 часа, 96 часов) 96ч - норма 1ч - оч. слабое меление; 24ч - слабое меление, покрытие внизу потрескалось 1ч - меление; 96ч - меление
Внешний вид плёнки однородная пленка с включениями белого цвета, матовая пленка с включениями  сероватого цвета, матовая однородная пленка белого цвета, матовая
Практические испытания (35%) отлично отлично отлично
общий вид продукта однородная белая масса сильно завоздушенная  однородная белая масса со специфическим запахом однородная белая масса со специфическим запахом, завоздушенная
технологичность: нанесение, брызги, пена 5-
удобно, брызги-нет/слабо, пена-нет
4+
удобно, брызги-нет/слабо, пена - нет/слабо
4
уд/тяж, брызги-нет/слабо, пена-нет/слабо
укрывистость второго слоя 4+ 4 4
Технические данные (без оценки)
Вязкость Krebs Stormer при (23,0±0,5)°С,  krebs units (KU) 132,1 122,7 132,0
Белизна / желтизна, WI/YI 83,8/3,4 83,0/2,6 86,8/2,3
рН краски 8,3 9,0 8,6
Массовая доля нелетучих веществ, % (сухой остаток) 62,0 54,0 63,0
Шкала оценок Результаты тестирования касаются только образцов, участвовавших в тесте. Мы не отслеживаем дальнейшие изменения продукта.
отлично 1) - марки расставлены по оценкам по убыванию, при совпадении оценок - по алфавиту
хорошо 2) - цены указаны на момент закупки образцов, октябрь-ноябрь 2018 г. Цена может отличаться в зависимости от вида и массы упаковки, а также от магазина
удовлетворительно  
плохо  
очень плохо )* - привело к снижению оценки

 

Где куплены образцы?
г. Киев:
 1. Leroy Merlin
 2. Эпицентр
 3. Розетка
За качество купленного товара перед потребителем отвечает не только изготовитель, но и продавец!

 


данные тестирования носят рекомендательный и информационный характер для потребителей и не являются обязательными к исполнению. Окончательное решение за потребителем. 
Общие описания принципов тестирований здесь...

тестирование №620 (код ICRT - DIY)

Дополнительно прочитать:
Тест: водно-дисперсионные краски. Мой дом – моя красивая крепость (2006)Исследование: детская косметика (cosmetics for children). Красивые глупости (2011)Тест: краски (эмали). Красиво и надёжно (2007)Тест: кресла-коляски для инвалидов (wheelchairs for the disabled). Безопасность и комфорт... или все наоборот? (2009)
Тест: шпаклёвки (putty). В чистовую... (2013)Тест: профили для гипсокартона (profiles for plasterboard). Жадность ремонту не товарищ! (2009)Тест: цепные пилы (chainsaws). Как сокрушить дерево! (2013)Тест-исследование: средства для похудения (slimming). Красота или жизнь? (2010)
Тест: тёплые полы (warm floors). Держим ноги в тепле (2011)Тест: строительные уровни (building levels). Строим под градусом? (2011)Тест: светодиодные лампочки (test: LED lamps). Как сэкономить на свете (2018)Тест: ливнеприемники (дренажные системы, drains). Поможем слить... (2007)
Авторизация
Логин
Пароль
Войти
Запомнить меня
регистрация
Забыли пароль?

Базы в разработке
журнал без рекламы "Справочник Потребителя"

Полезные сайты
Законодательство Украины
Почтовые индексы
Курсы валют НБУ
Укрзализниця
Аэропорт Борисполь
Codex Alimentarius
Все о стоматологии
Разница во времени между городами
Перевод мер, весов и т.п.
Точное время
Часовые пояса
Промышленные Ассоциации и Союзы
Международный Совет по оливкам
Украинская Ассоциация Владельцев Оружия

SSL Certificate
Коллеги, друзья и партнеры
Copyright©НИЦНПЭ ТЕСТнаписать намперейти вверх
 
 
TopList