Контактная информация|Архив журнала|Организации потребителей|карта сайта|rss|сделать стартовой
 
 

test.org.ua

Центр Экспертиз ТЕСТ

Помогаем делать правильный выбор!

Украина, Киев / среда / 20.10.21
Тесты и исследованияПолезно знатьО молоке начистотуЗнак КачестваОплата
Все тесты: А-Я
Разделы
Питание
Детское
Здоровье / Косметика
Авто / Вело
Электротехника
Стройка
Промтовары
Услуги
АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ ЗІНІЦІЮВАВ ЗМЕНШЕННЯ ВИТРАТ ВОДІЇВ НА АВТОМОБІЛЬНІ АПТЕЧКИ19.10.09

З ініціативи Антимонопольного комітету України Міністерство охорони здоров’я України внесе пропозиції Державному комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики щодо зміни вимог до комплектації автомобільних аптечок медикаментами. Про це міністерство офіційно повідомило на пропозицію Комітету за висновками проведеного дослідження.

Зокрема, йдеться про внесення змін до ДСТУ 3961-2000, що встановлює обов’язкову вимогу наявності в автомобільних аптечках препарату буторфанол тартрату, який через віднесення до сильнодіючих засобів водії не можуть придбати у вільному продажу.

На думку Комітету, автовласникам необхідно надати право замінювати обмежений до вільного товарообігу препарат на аналогічний за своїми властивостями або виключити з ДСТУ вимогу щодо обов’язкової наявності в аптечках саме буторфанол тартрату.

Як свідчить практика, через існуючі сьогодні вимоги водії змушені придбавати укомплектованими аварійні автомобільні аптечки, вартість яких є значно більшою від суми, яку можна було б витратити під час роздрібної закупки необхідних препаратів. Адже вимогами ДСТУ 3961-2000 допускається самостійна комплектація експлуатаційних аптечок власниками індивідуальних автомобілів.

Дослідженню й ініціативі Комітету передували звернення споживачів.

«Антимонопольний комітет втрутився в це питання, оскільки воно сьогодні турбує тисячі українських водіїв. Очевидно, що через скрутне економічне становище для громадян є обтяжливим купувати цілі комплекти автомобільних аптечок фактично заради одного препарату, який має аналоги. Комітет вважає, що автовласникам необхідно дозволити  самостійну комплектацію та доукопмлетацію аварійних аптечок. Упевнений, що контролюючі органи, в особі Міністерства охорони здоров’я і Держспоживстандарту, знайдуть оптимальне рішення, яке дозволить водіям зекономити кошти», - повідомив в.о. Голови Комітету Олександр Мельниченко.

Відповідно до Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 10 жовтня 2001 року № 1306, перелік медикаментів аптечки має відповідати ДСТУ 3961-2000.

Препарат буторфанол тартрату (0,2% – 1мл.) є сильнодіючим знеболювальним опіоїдним анальгетиком.

Коллеги, друзья и партнеры
Copyright©НИЦНПЭ ТЕСТнаписать намперейти вверх
 
 
TopList