Контактная информация|Архив журнала|Организации потребителей|карта сайта|rss|сделать стартовой
 
 

test.org.ua

Центр Экспертиз ТЕСТ

Помогаем делать правильный выбор!

Украина, Киев / вторник / 07.12.21
Тесты и исследованияПолезно знатьО молоке начистотуЗнак КачестваОплата
Все тесты: А-Я
Разделы
Питание
Детское
Здоровье / Косметика
Авто / Вело
Электротехника
Стройка
Промтовары
Услуги
<p>Заборона на додавання діоксиду титану (Е171) в продукти харчування на території Євросоюзу</p>21.10.21

В травні 2021 року Європейське агентство з безпеки продуктів харчування (EFSA) ввело заборону на додавання фарбника діоксиду титану (Е171) в продукти харчування на території Євросоюзу. Раніше добавка входила в список дозволених, але агентство засумнівалося в її безпечності.  

Фахівці EFSA заявили, що теоретично  добавка може виявитися генотоксичною, тобто здатною спровокувати зміни в ДНК в клітинах людини. І хоча зараз доказів, що Е171 дійсно становить небезпеку, так і не з`явилося, було вирішено відкликати добавку зі списку дозволених, оскільки не визначена гарантовано безпечна доза.

У Європі Регламент набуде чинності на початку 2022 року, але протягом перших шести місяців триватиме перехідний період, протягом якого виробникам дозволяється реалізовувати вже вироблені продукти з цією добавкою.

‼️ Нажаль в Україні заборони на використання Е 171 у харчової промисловості немає, саме тому будьте пильними, вивчайте маркування, уникайте вживання продуктів, які містять небезпечну домішку‼️

Харчовий діоксид титану на сьогоднішній день знайшов широку сферу застосування, в тому числі при виготовленні рибоконсервних, хлібобулочних, кондитерських виробів. Жувальна гумка, сири, згущене молоко, карамель, морозиво, сухе молоко, сухі сніданки, крабові  палички тощо — це продукти, де знаходить своє застосування діоксид титану.  

Діоксид титану знайшов застосування в косметичній сфері, надає білосніжний відтінок зубній пасті, застосовується при виготовленні багатьох пігулок, а також має широке застосування при виготовленні лакофарбової продукції, кераміки та скла.

Варто уточнити, що діоксид титану заборонять в харчовій промисловості, але його як і раніше можна буде використовувати в медикаментах. Це пов`язано з тим, що рецептура медичного препарату суворо вивірена, випробувана в ході клінічних досліджень і найменша зміна в складі призведе до необхідності тестувати ліки заново. А це загрожує не тільки великими витратами, а й можливими тимчасовими зникненнями окремих препаратів з ринку, що може негативно позначитися на людях, яким вони необхідні.

Коллеги, друзья и партнеры
Copyright©НИЦНПЭ ТЕСТнаписать намперейти вверх
 
 
TopList