Контактная информация|Архив журнала|Организации потребителей|карта сайта|rss|сделать стартовой
 
 

test.org.ua

Центр Экспертиз ТЕСТ

Помогаем делать правильный выбор!

Украина, Киев / среда / 20.10.21
Тесты и исследованияПолезно знатьО молоке начистотуЗнак КачестваОплата
Все тесты: А-Я
Разделы
Питание
Детское
Здоровье / Косметика
Авто / Вело
Электротехника
Стройка
Промтовары
Услуги
10% годового дохода - – цена, которую придется заплатить финансовому мошеннику за обманчивую рекламу16.09.11
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРЕС-СЛУЖБИ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ

Антимонопольний комітет України оштрафував ПП "Капітолій" (м. Житомир) на 497 тис. грн за поширення оманливої реклами грошових позик. Про це повідомив перший заступник Голови Комітету Рафаель КУЗЬМІН під час брифінгу сьогодні.

Як зазначив перший заступник Голови Комітету, у травні 2010 року Комітет зобов’язав підприємство припинити розповсюдження неповної та неправдивої інформації про послуги з надання позик.

У свою чергу ПП "Капітолій" не в повному обсязі виконало зазначене рішення Комітету та продовжує поширювати відомості, що вводять споживачів в оману.

Так, зміст рекламних матеріалів створює у громадян уявлення, що позику можна отримати одразу у розмірі від 5 до 300 тисяч гривень з можливістю виплати боргу протягом 15 років.

Насправді, як показало розслідування, громадяни можуть очікувати на позику роками. Адже позика, яку пропонує підприємство, надається за рахунок щомісячних внесків учасників груп – фізичних осіб у міру накопичення грошей. При цьому, за участь у групі додатково сплачуються кошти. Право на отримання позики в учасника групи виникає лише після того, як її фонд стає достатнім. Водночас рішення про те, хто з учасників отримує позику, приймає підприємство.

Рафаель Кузьмін звернув увагу ще на один момент фінансової пастки, організованої підприємством: умови договору прописані так, що після розірвання договору учасник фактично позбавляється можливості повернути внесені ним гроші. "Забрати вкладене можна лише у разі ліквідації всієї групи учасників програми. А ліквідується вона, коли всі її учасники отримають позики. Оскільки насправді їх ніхто не отримує, то й ліквідація неможлива. Замкнене коло", – зауважив заступник Голови Комітету .

З травня 2010 року до початку цього року лише до органів МВС Рівненської області надійшло 238 таких звернень від ошуканих громадян. Подібні випадки зафіксовані й у Житомирській, Волинській, Донецькій, Полтавській областях та АР Крим.

Комітет визнав дії ПП "Капітолій" порушенням конкуренційного законодавства та зобов’язав припинити неправомірну практику.

За фактом шахрайства Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Рівненській області порушило кримінальну справу щодо керівництва ПП "Капітолій". Як повідомив перший заступник Голови Комітету, на сьогодні ця справа знаходиться у Рівненському міському суді. "Ми сподіваємося, що суд винесе справедливий вирок та будуть застосовані всі засоби, щоб ошуканим громадянам повернули їх гроші", – сказав Рафаель Кузьмін.

Як наголосив перший заступник Голови Комітету, з метою посилення державного регулювання діяльності подібних недобросовісних підприємств Комітет звернувся з ініціативою до Уряду про внесення змін до відповідних законів та нормативних актів України, які б врегулювали ці види діяльності та виключили б можливість обману громадян України такими компаніями.

Так, відповідно до внесених змін до Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", послуги з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах вважаються фінансовими. Цей Закон підписаний Президентом України  2 червня 2011 та набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування. У зв’язку з цим

Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України підготували проект ліцензійних умов діяльності з адміністрування придбання в групах, що передбачає залучення грошових коштів від фізичних осіб.

Рафаель Кузьмін повідомив, що Комітет розпочав дослідження реклами фінансової піраміди "МММ-2011" та буде жорстко реагувати у разі доведення порушення конкуренційного законодавства.
Коллеги, друзья и партнеры
Copyright©НИЦНПЭ ТЕСТнаписать намперейти вверх
 
 
TopList