Контактная информация|Архив журнала|Организации потребителей|карта сайта|rss|сделать стартовой
 
 

test.org.ua

Центр Экспертиз ТЕСТ

Помогаем делать правильный выбор!

Украина, Киев / среда / 20.10.21
Тесты и исследованияПолезно знатьО молоке начистотуЗнак КачестваОплата
Все тесты: А-Я
Разделы
Питание
Детское
Здоровье / Косметика
Авто / Вело
Электротехника
Стройка
Промтовары
Услуги
"Почтовый магазин" "наторговал" более 1,6 млн. гривен штрафа10.10.11
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРЕС-СЛУЖБИ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ
Антимонопольний комітет України оштрафував ТОВ "Поштовий магазин" (м. Київ) на 1 млн 681 тис. грн за недобросовісну конкуренцію у вигляді поширення оманливої інформації.

Як встановив Комітет, реалізатор товарів широкого вжитку обманював громадян про можливість отримання виграшу.

Так, товариство розміщувало у друкованих виданнях рекламу, що містила наступні твердження: "300 000 гривень ЗА ОДНЕ СЛОВО"; "відгадайте закодоване на малюнку слово і … ВИГРАЙТЕ 300 000 ГРН"; "Знайдіть в скрині слово і отримайте 300 000 грн". Нижче великими напівжирними літерами зазначалося: "ГАРАНТІЯ ВРУЧЕННЯ 300 000 грн".

Як показало розслідування, у такий спосіб ТОВ "Поштовий магазин" лише зібрало адреси громадян, що легко відгадали слово, з метою залучення їх у клієнти.

Зокрема, за цими адресами були розіслані листи про гарантовану можливість виграшу головного (автомобіль або 150 тис. грн) та додаткових призів за умови замовлення продукції з каталогу товарів магазину.

Внаслідок специфічного викладу інформації (виділення шрифтом "потрібної" інформації, написання дійсних фактів майже прозорими літерами тощо) у споживача складалося враження, що саме він є переможцем розіграшу. Але насправді гарантувалося тільки право на участь в акції.

При цьому, ціни на продукцію, придбання якої було "запорукою" виграшу, у 2-4 рази перевищували середню вартість аналогічних товарів у торговельних мережах. Наприклад, засіб для зміцнення зору з екстрактом чорниці в аптеках коштує 32 грн, а в каталозі "Поштового магазину" – 82,9 грн.

Разом з цим, виявлено, що інформація про переможців попередніх розіграшів не відповідала дійсності, оскільки подібні акції товариство не проводило.

Комітет зобов’язав ТОВ "Поштовий магазин" припинити неправомірні дії, що вводять громадян в оману.

"Антимонопольний комітет не дозволить нікому наживатися на довірі громадян. Саме тому ми притягнули "Поштовий магазин" до жорсткої відповідальності. На черзі – всі ті підприємства, що вперто дотримуються принципу недобросовісності та будують свій бізнес на обмані людей", – наголосив перший заступник Голови Комітету Рафаель Кузьмін.
Коллеги, друзья и партнеры
Copyright©НИЦНПЭ ТЕСТнаписать намперейти вверх
 
 
TopList