Контактная информация|Архив журнала|Организации потребителей|карта сайта|rss|сделать стартовой
 
 

test.org.ua

Центр Экспертиз ТЕСТ

Помогаем делать правильный выбор!

Украина, Киев / четверг / 23.09.21
Тесты и исследованияПолезно знатьО молоке начистотуЗнак КачестваОплата
Все тесты: А-Я
Разделы
Питание
Детское
Здоровье / Косметика
Авто / Вело
Электротехника
Стройка
Промтовары
Услуги
ВІДКРИТИЙ ЛИСТ до Президента та прем'єр-міністра України від представників споживчої громадськості (open letter to President & prime minister Ukraine)12.03.15

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ
до Президента України Порошенка П.О. та прем'єр-міністра України Яценюка А.П.
від представників споживчої громадськості

Про наступ на законні права та інтереси споживачів певних структур бізнесу та державного управління
всупереч положенням Угоди про асоціацію Україна-ЄС, Керівним принципам ООН на захист прав споживачів,
Європейській Хартії захисту споживачів, Стратегії споживчої політики ЄС

12.03.2014

Шановні панове!

Напередодні Всесвітнього дня прав споживачів, що відзначається під егідою ООН щорічно 15 березня, звертаємося до Вас із висловлюванням категоричного несприйняття певних дій  представників підприємництва та влади, які під прикриттям реформування сфери захисту прав споживачів фактично ведуть наступ на законні права споживачів, підриваючи довіру до дій влади та створюючи соціальну напруженість всупереч інтересам багатомільйонної аудиторії споживачів. Вимагаємо від Вас негайного втручання.

Відповідно до Стратегії сталого розвитку "Україна-2020", дві реформи визначені окремо: реформа у сфері забезпечення безпечності та якості харчових продуктів і реформа у сфері захисту прав споживачів. Реальні ж дії щодо створення Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (Держпродспоживслужба) і проекту нової редакції Закону України «Про захист прав споживачів» свідчать про відверте лобіювання зацікавленими сторонами своїх бізнесових та політичних намірів, порушуючи принцип дотримання пріоритету інтересів споживачів порівняно з інтересами будь-яких корпоративних груп згідно з Керівними принципами ООН на захист прав споживачів, а саме: створення Держпродспоживслужби передбачає не лише поєднання двох вищенаведених реформ в одну, а й реалізує намір надати функціям забезпечення безпечності харчових продуктів первинного значення щодо системи захисту прав споживачів (ЗПС). Це принципова системна помилка, яка свідчить про нерозуміння сутності системи ЗПС, в рамках якої знаходяться ВСІ сектори та сегменти споживчого ринку, у тому числі й харчових продуктів. Такий помилковий підхід спотворює та руйнує цілісність системи ЗПС та є результатом намагання певних структур бізнесу та управління поставити свої функції й повноваження НАД системою ЗПС. Жоден із секторів не може бути винесений НАД системою ЗПС!

Ініціатори таких кроків, порушуючи Ст. 22 Конституції України, пішли далі, «реформувавши» (а фактично розпорошивши) Закон України «Про захист прав споживачів»,  вилучивши всі норми щодо харчової продукції, її якості, безпеки та здійснення державного нагляду. На неприпустимість таких дій звертається увага і в Європейській Хартії захисту споживачів, а саме: «Національне законодавство з питань захисту прав споживачів має містити загальні вимоги з безпечності харчових продуктів, інших товарів, а також послуг». Отже, запланована реформа у сфері забезпечення безпечності та якості харчових продуктів не повинна здійснюватися за рахунок спотворення Закону України «Про захист прав споживачів» та звуження чинного рівня прав споживачів.

Споживча громадськість висловлює занепокоєність, що реформування системи ЗПС здійснюється представниками підприємництва, а лідери й спеціалісти громадських об’єднань споживачів свідомо усунені організаторами від процесу, який до того ж здійснюється в непрозорий спосіб і порушує положення Угоди про асоціацію Україна-ЄС (зокрема, Ст.421). Це прямий шлях до створення ще одного потужного центру корупції, ганебний приклад живучості старих злочинних методів імітації реформ і повного ігнорування прав та інтересів тих, для кого власне реформа і здійснюється.

Відповідно до Стратегії споживчої політики ЄС, її метою є поточний вплив Європейської Комісії на повсякденне життя громадян ЄС, який забезпечується через зміну акценту з можливостей виробників на потреби споживачів, що є принциповим підходом.  Всі наведені міжнародні та європейські норми визнані вищими органами влади в Україні. Недотримання та пряме порушення цих та інших норм правових документів підриває авторитет влади в очах громадян України, світової та європейської спільноти.

Вимагаємо, щоб голос споживача був почутий, а при прийнятті владних рішень дотримувався принцип пріоритету інтересів споживачів – рушійний принцип ринкової економіки. Вважаємо за необхідне ввести представників споживчої спільноти до складу робочої групи із створення Держпродспоживслужби (керівник - Ляпіна К.) та до складу конкурсної комісії із призначення іі керівника (Онищенко Г.В.), а також продовжити конкурс з метою надання можливості представникам споживчої громадськості взяти в ньому участь.
Відношення влади та бізнесу до інтересів споживачів є найпершим індикатором розвитку суспільства.

З повагою,
Від спільноти споживачів України керівники організацій:

Н.В. Притульська
Президент Всеукраїнської федерації споживачів «ПУЛЬС»

О.Ю. Ладигін
Голова Всеукраїнської громадської організації «Якість життя»

В.В. Онищенко
Голова правління союзу споживачів медичних послуг, лікарських засобів та виробів медичного призначення     

В.М. Дарков
Голова ГО «Всеукраїнське об’єднання споживачів страхових послуг «Страховий захист»

В.А. Безрукий
Голова правління Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз «ТЕСТ»

О.В Цільвік
Заступник Голови правління ВГО «Союз споживачів України», Голова Громадської ради при Держспоживінспекції України

Коллеги, друзья и партнеры
Copyright©НИЦНПЭ ТЕСТнаписать намперейти вверх
 
 
TopList