Контактная информация|Архив журнала|Организации потребителей|карта сайта|rss|сделать стартовой
 
 

test.org.ua

Центр Экспертиз ТЕСТ

Помогаем делать правильный выбор!

Украина, Киев / четверг / 28.10.21
Тесты и исследованияПолезно знатьО молоке начистотуЗнак КачестваОплата
Все тесты: А-Я
Разделы
Питание
Детское
Здоровье / Косметика
Авто / Вело
Электротехника
Стройка
Промтовары
Услуги
Александровская клиническая больница должна обеспечить прозрачный механизм предоставления платных медицинских услуг23.07.12
ПОВІДОМЛЕННЯ ПРЕС-СЛУЖБИ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ

Александровская клиническая больница должна обеспечить прозрачный механизм предоставления платных медицинских услуг

Антимонопольний комітет України рекомендував Олександрівській клінічній лікарні міста Києва привести свої дії щодо надання платних послуг у відповідність до чинного законодавства.

Як встановив Комітет, Олександрівська клінічна лікарня значно розширила сферу застосування принципу платності медичних послуг.

Зокрема, перелік платних послуг лікарні містить понад 50 послуг, що законодавчо не передбачені. Серед них: первинний та повторний огляди, вимір артеріального тиску та пульсу, ін’єкції, перебування в звичайній палаті, запис обстеження на диск тощо.

Внаслідок подрібнення окремих послуг з пацієнтів стягувалася плата, наприклад, за взяття біопроб крові з пальця або вени, застосування лікарем та середнім медичним персоналом одноразових рукавичок, що є лише складовою надання певної медичної послуги.

Також виявлено, що лікарня проводила безоплатне лабораторне тестування лише за умови письмового дозволу головного лікаря або його заступників з лікувальної роботи із зазначенням джерела фінансування.

Більше того, у лікарні відсутній чіткий і прозорий порядок надання платних послуг пацієнтам.

Як наслідок, такі дії лікарні призвели до ущемлення інтересів споживачів.

У зв’язку з цим, Комітет зобов’язав лікарню привести перелік платних послуг у відповідність до чинного законодавства, забезпечити встановлення економічно обґрунтованих тарифів на платні послуги.

Крім того, лікарня повинна запровадити чіткий і прозорий порядок надання платних послуг споживачам, а також забезпечити ознайомлення споживачів платних послуг з порядком їх надання та розмірами тарифів.

Про результати розгляду рекомендацій, Олександрівська клінічна лікарня має повідомити Комітет у двомісячний термін.
Коллеги, друзья и партнеры
Copyright©НИЦНПЭ ТЕСТнаписать намперейти вверх
 
 
TopList